Magda (imię zmienione) nigdy nie spodziewała się, że zamieszka w Egipcie. Odkąd była małą dziewczynką, wielokrotnie przeprowadzała się razem z rodzicami. Mieszkała w kilku europejskich miastach. Dobrze pamięta, że w szkole i na placu zabaw spotykała dzieci z różnych kultur. W krajach, w których wielokulturowość była na porządku dziennym, dyskryminacja nie była codziennością. To na emigracji Magda zainteresowała się islamem. Od dawna poszukiwała własnej duchowej ścieżki. I to w islamie ją odnalazła.
W końcu spędziła kilka miesięcy w Egipcie. To tam poznała swojego obecnego męża. „Najpierw był islam, a potem mąż” – śmieje się Magda, nawiązując do częstego stereotypu na temat muzułmanek. Wzięli ślub, a ona na stałe przeprowadziła się do Egiptu.
Zauważając, jak niewiele edukuje się na temat islamu czy świata arabskiego w Polsce, postanowiła zacząć dzielić się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych i obalać różne stereotypy. Choć kobieta nie idealizuje krajów z większością muzułmańską, ale przedstawia ich plusy i minusy oraz rzeczowo opowiada o swojej religii, regularnie spływa na nią fala krytyki, nieprzyjemne, a nawet wulgarne komentarze. Nienawistne komentarze w internecie również są dowodem na islamofobię w Polsce. Mimo że Magda prawie codziennie doświadcza jej w sieci, nadal zamierza kontynuować swoją działalność. Jeśli nie będzie tego kontynuować i edukować na temat islamu, islamofobia nie zniknie przecież sama.